Hogar / Tape / 3M 501+ CIRCLE-0.933"-2000
minImg
3M 501+ CIRCLE-0.933"-2000
3M (TC)
Producto No:
3M 501+ CIRCLE-0.933"-2000
Descripción:
TAPE MASK PUR 0.93" DIA 2000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Purple
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm)
Series 501+
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.93" (23.70mm) dia