Hogar / Tape / 3M 502FL CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 502FL CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 502FL CIRCLE-2.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE LAMINATING 2 1/2" DIA 100RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Series 502FL
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Laminating
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia