Hogar / Tape / 3M 600 CIRCLE-1.750"-100
minImg
3M 600 CIRCLE-1.750"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 600 CIRCLE-1.750"-100
Descripción:
TAPE FILM CLR 1 3/4" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Clear
Backing, Carrier Paklon™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Series Scotch® 600
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Film
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia