Hogar / Tape / 3M 616 CIRCLE-0.750"-250
minImg
3M 616 CIRCLE-0.750"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 616 CIRCLE-0.750"-250
Descripción:
TAPE PHOTO RED 3/4" DIA 250/ROLL
Guía del usuario
Usage Photographic
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Red
Backing, Carrier UPVC
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm)
Thickness 0.0024" (2.4 mils, 0.061mm)
Series 616
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Photographic
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia