Hogar / Tape / 3M 8901 CIRCLE-3.500"-100
minImg
3M 8901 CIRCLE-3.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 8901 CIRCLE-3.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE SPLIC BLU 3 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Blue
Backing, Carrier Polyester
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Thickness 0.0024" (2.4 mils, 0.061mm)
Series 8901
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia