Hogar / Tape / 3M 8992 CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 8992 CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 8992 CIRCLE-2.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE INSUL GRN 2 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Color Green
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
Series 8992
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Insulating, High Temperature
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia