Hogar / Tape / 3M 8997 CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 8997 CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 8997 CIRCLE-2.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
POLY TAPE 2.5" ROLL OF 100
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -140°F ~ 320°F (-60°C ~ 160°C)
Thickness - Adhesive 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Series 8997
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 500°F (260°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2"