Hogar / Tape / 3M 9088 CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M 9088 CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 9088 CIRCLE-0.75"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT CLR 3/4" DIA 250PK
Guía del usuario
Usage Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Color Clear
Backing, Carrier Carrier - Polyester, Liner - Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness 0.0080" (8.0 mils, 0.203mm)
Series 9088
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia