Hogar / Tape / 3M 9088 CIRCLE-1.75"-100
minImg
3M 9088 CIRCLE-1.75"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 9088 CIRCLE-1.75"-100
Descripción:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier -
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0083" (8.3 mils, 0.211mm)
Series 9088
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia