Hogar / Tape / 3M 9088 CIRCLE-2.5"-100
minImg
3M 9088 CIRCLE-2.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 9088 CIRCLE-2.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 2 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier -
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0083" (8.3 mils, 0.211mm)
Series 9088
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia