Hogar / Tape / 3M 9495LE CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M 9495LE CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 9495LE CIRCLE-0.75"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COATED 3/4" DIA 250/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm)
Color Clear
Backing, Carrier Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series 9495LE
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia