Hogar / Tape / 3M 9495MP CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 9495MP CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 9495MP CIRCLE-1.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0029" (2.9 mils, 0.074mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm)
Thickness 0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
Series 9495MP
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 250°F (121°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia