Hogar / Tape / 3M 950 CIRCLE-1.250"-250
minImg
3M 950 CIRCLE-1.250"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 950 CIRCLE-1.250"-250
Descripción:
TAPE ADHSV TRAN 1 1/4" DIA 250RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Color Clear
Backing, Carrier Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Series 950
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 180°F (82°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia