Hogar / Tape / 3M 9629PC CIRCLE-0.813"-250
minImg
3M 9629PC CIRCLE-0.813"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 9629PC CIRCLE-0.813"-250
Descripción:
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 250/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0035" (3.5 mils, 0.089mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Series 9629PC
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.81" (20.65mm) 13/16" dia