Hogar / Tape / 3M 966 CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 966 CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 966 CIRCLE-2.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE ADHSV TRAN 2 1/2" DIA 100RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Color -
Backing, Carrier Densified Kraft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0038" (3.8 mils, 0.097mm)
Thickness 0.0061" (6.1 mils, 0.155mm)
Series 966
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia