Hogar / Tape / 3M RP45 CIRCLE-0.563"-2000
minImg
3M RP45 CIRCLE-0.563"-2000
3M (TC)
Producto No:
3M RP45 CIRCLE-0.563"-2000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 9/16" DIA 2000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ RP45
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.56" (14.30mm) 9/16" dia