Rubycon
Producto No:
400BXW120MEFR18X30
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.1135
$4.1135
10
$3.3155
$33.155
50
$2.85133
$142.5665
100
$2.586185
$258.6185
500
$1.923028
$961.514
1000
$1.790408
$1790.408
2500
$1.724098
$4310.245
5000
$1.690943
$8454.715
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 840 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | BXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.89 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |