Rubycon
Producto No:
400BXW150MEFR18X35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.009
$4.009
10
$3.60905
$36.0905
50
$3.1274
$156.37
100
$2.7265
$272.65
500
$2.245363
$1122.6815
1000
$2.084984
$2084.984
2500
$2.044884
$5112.21
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 920 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | BXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.07 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |