Rubycon
Producto No:
400LXW100MEFR16X30
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.933
$3.933
10
$3.173
$31.73
50
$2.72859
$136.4295
100
$2.47475
$247.475
500
$1.840188
$920.094
1000
$1.713287
$1713.287
2500
$1.649827
$4124.5675
5000
$1.618106
$8090.53
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 770 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.54 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |