400M0-15-1-00
CNC Tech
Producto No:
400M0-15-1-00
Fabricante:
CNC Tech
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
En stock : 1899
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr CNC Tech
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Feed Through, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C