401CMQ045
SMC Diode Solutions
Producto No:
401CMQ045
Paquete:
PRM4 (Isolated)
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V PRM4
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PRM4 (Isolated)
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 45 V
Series -
Package / Case PRM4
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 200 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C