405-BCR15H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
405-BCR15H-O
Descripción:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA