405-BG15H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
405-BG15H-O
Descripción:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR GREE
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 10mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 15V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA