405-GLP28H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
405-GLP28H-NGO
Descripción:
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA