405-LRG120-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
405-LRG120-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings AC
Type LED
Voltage 120V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA