405-LRG15H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
405-LRG15H-CGO
Descripción:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED/
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA