40D106F050CC6ASR3
Vishay Sprague
Producto No:
40D106F050CC6ASR3
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 10UF 50V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type -
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 133 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.5Ohm
Ratings -
Series 40D
Package / Case -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF