40IMX7-24-24-8
Bel Power Solutions
Producto No:
40IMX7-24-24-8
Descripción:
DC DC CONVERTER 24V 24V 7W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 150mA, 150mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series Melcher IMX7 (7W)
Power (Watts) 7 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 14-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 82%