Conec
Producto No:
42-00009
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT MALE 3POS GOLD SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.868
$10.868
10
$9.63585
$96.3585
25
$9.26516
$231.629
50
$8.89466
$444.733
100
$8.40047
$840.047
250
$7.659204
$1914.801
500
$7.165071
$3582.5355
1000
$6.5721
$6572.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.157" ~ 0.217" (4.00mm ~ 5.50mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 60V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M8-3 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | 42 |
| Shell Material | Copper Zinc |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 42-0000 |