Conec
Producto No:
42-00011
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT MALE 4POS GOLD SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$12.331
$12.331
10
$10.9269
$109.269
25
$10.50662
$262.6655
50
$10.08634
$504.317
100
$9.525935
$952.5935
250
$8.685394
$2171.3485
500
$8.125046
$4062.523
1000
$7.452626
$7452.626
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.157" ~ 0.217" (4.00mm ~ 5.50mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M8-4 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | 42 |
| Shell Material | Copper Zinc |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 42-0001 |