4282-1-0200-22-SP
CNC Tech
Producto No:
4282-1-0200-22-SP
Fabricante:
CNC Tech
Descripción:
CONN HEADER R/A 22POS DUAL 94V-0
En stock : 854
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.394" (10.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC/DC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 9A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr CNC Tech
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating 0.165" (4.20mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 22
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Locking Ramp
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series -
Row Spacing - Mating 0.165" (4.20mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color White
Contact Length - Post 0.138" (3.50mm)