Conec
Producto No:
43-00102
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT MALE 5POS GOLD SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.9725
$10.9725
10
$9.87145
$98.7145
25
$9.29898
$232.4745
50
$9.06053
$453.0265
100
$8.82208
$882.208
250
$7.868394
$1967.0985
500
$7.391513
$3695.7565
1000
$6.53314
$6533.14
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 60V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | M12-5 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | 43 |
| Shell Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 43-0010 |