Conec
Producto No:
43-00104
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT MALE 4POS GOLD SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.873
$8.873
10
$7.98475
$79.8475
25
$7.52134
$188.0335
50
$7.32868
$366.434
100
$7.13583
$713.583
250
$6.364354
$1591.0885
500
$5.978654
$2989.327
1000
$5.284346
$5284.346
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | M12-4 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | 43 |
| Shell Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 43-0010 |