Conec
Producto No:
43-00130
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PLUG FMALE 8POS GOLD SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$19.665
$19.665
10
$17.22255
$172.2255
25
$16.47832
$411.958
50
$15.94689
$797.3445
100
$15.415365
$1541.5365
250
$14.56483
$3641.2075
500
$14.139572
$7069.786
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.157" ~ 0.315" (4.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Mfr | Conec |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | 43 |
| Shell Material | Polyamide (PA6), Nylon 6, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 43-0013 |