44/0611-14-9CS2634
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
44/0611-14-9CS2634
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 14AWG 2500V WHT
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 135°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 2500V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.114" (2.89mm)