44-LRG12H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
44-LRG12H-CWO
Descripción:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED/
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Active
Lamp Color Green, Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 40
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.50mm Dia