44A0111-10-2-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0111-10-2-MX
Descripción:
HOOK-UP STRND 10AWG 600V RED
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 10 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.129" (3.28mm)