44A0111-12-0-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0111-12-0-MX
Descripción:
44A0111-12-0 FEET
En stock : 1618
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Digi-Spool®, Continuous Spool
Spool Size 2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter 0.108" (2.74mm)