44A0111-16-95-L030
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
44A0111-16-95-L030
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 16AWG WHT/GRN
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Length -
Voltage 600V
Features -
Jacket Color White, Green Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.072" (1.83mm)