44A0111-18-0CS448
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0111-18-0CS448
Descripción:
HOOKUP DL WALL STRND 18AWG 5000'
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length 5000' (1524.0m)
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/30
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.065" (1.65mm)