44A0111-18-940-2KF
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
44A0111-18-940-2KF
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG 600V
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.065" (1.65mm)