44A0114-26-09
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
44A0114-26-09
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG B/W
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0114
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Black, White Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.034" (0.86mm)