44A0121-14-6/9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
44A0121-14-6/9
Descripción:
CABLE 2COND 14AWG BLU/WH
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Blue, White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.178" (4.52mm)