44A0211-14-9CS3030
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0211-14-9CS3030
Descripción:
HOOK-UP STRND 14AWG 1000V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Length -
Voltage 1000V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.098" (2.48mm)