44A0211-18-9CS3030
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0211-18-9CS3030
Descripción:
HOOK-UP STRND 18AWG 1000V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0211
Length -
Voltage 1000V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.073" (1.85mm)