44A0311-16-9CS3030
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0311-16-9CS3030
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG 2500V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Length -
Voltage 2500V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.097" (2.46mm)