44A0311-20-0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0311-20-0
Descripción:
HOOK-UP STRND 20AWG 2500V BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 2500V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.078" (1.98mm)