44A0811-10-0-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A0811-10-0-MX
Descripción:
HOOK-UP STRND 10AWG 600V BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0811
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.155" (3.94mm)