44A1111-20-9-9-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A1111-20-9-9-MX
Descripción:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A1111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.089" (2.26mm)