44A1121-12-2/6-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
44A1121-12-2/6-9
Descripción:
CABLE 2COND 12AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.256" (6.50mm)